ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA HRABIŠÍN - OFICIÁLNÍ WWW STRÁNKY ŠKOLY

Zpravodaj ŘÍJEN 2019

Zpravodaj ŘÍJEN 2019Dostává se vám již tradičně do rukou naše říjnové číslo školního zpravodaje pro školní rok 2019/2020. Rádi bychom Vás touto cestou informovali o organizaci školního roku, o změnách, které proběhly a o tom, co nás ještě čeká.

70. výročí založení MŠ

Ve středu 25. září jsme oslavili 70. výročí založení MŠ v Hrabišíně. Společně s rodiči, pedagogy ze základní i mateřské školy, s přáteli školy a především s dětmi jsme si užívali odpoledne plné zábavy, her i dovádění. Nejprve jsme se přivítali ve třídě...

Okresní finále Atletický čtyřboj

I když jsme toho na nové atletické dráze nestihli mnoho natrénovat, zúčastnili jsme se po letech okresního finále v atletickém čtyřboji. Obsadili jsme všechny čtyři kategorie a přispěli jsme tak k tomu, že se závodů zúčastnil až neskutečný počet...

Exkurze do Prahy

3.10. 2019 se žáci 4. třídy vydali na exkurzi do Prahy. Cesta vlakem proběhla v klidu, hoši se zatím seznamovali s terénem. V Praze naše první kroky vedly na Václavské náměstí k soše sv. Václava. Zde bylo první velké focení. Na Václaváku jsme...

Zdravá 5

Ve dnech 1. a 2. října se žáci prvního stupně učili ve dvouhodinových blocích stravovat lépe. Zdravá 5 je výukový program Nadačního fondu Albert, který pomáhá dětem zvládat zásady správné výživy a jejích důležitost v rámci zdravého životního stylu. Formou...

Exkurze do Osvětimi

Po téměř ročním čekání na termín prohlídky bývalého koncentračního tábora Osvětim jsme se konečně dočkali. 2. října jsme v brzkých ranních hodinách vyrazili od školy směrem do Polska. Na 13 hodin jsme měli zajištěnou prohlídku. Rozdělili nás do dvou skupin....

Drakiáda 2019

Po důkladném sledování předpovědi počasí připravily paní učitelky společně s asistentkami pro žáky prvního stupně a jejich rodiče další ročník Drakiády, který se konal ve čtvrtek 26. září. Po nezbytných informacích a společné fotografii jsme se hromadně vydali na...

Okrskové kolo v minikopané starší žáci

Podzimní sportovní soutěže byly zahájeny okrskovým kolem v minikopané starších chlapců (8. a 9. třídy). Naši fotbalisté si 19. září zajeli do Šumperka (5. ZŠ – ul. Vrchlického), kde na ně na umělé trávě čekala čtveřice soupeřů. Naši chlapci...

Abeceda peněz

Žáci 4. ročníku se zapojili do vzdělávacího projektu s názvem Abeceda peněz.  Jde o program České spořitelny na podporu finanční gramotnosti dětí. Děti si v rámci programu přiměřeně svému věku osvojí základní finanční pojmy. V praxi si vyzkouší, jakou hodnotu mají peníze....

Dopravní hřiště

I v letošním školním roce zahájili žáci 4. třídy svůj školní rok výukou na dopravním hřišti v Uničově. V úterý 17. 9. 2019 jsme jeli vlakem (někteří vůbec poprvé) do uničovského parku, kde povinná výuka dopravní výchovy probíhá. Všichni se moc těšili,...