ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA HRABIŠÍN - OFICIÁLNÍ WWW STRÁNKY ŠKOLY

Kino Šumperk

Poslední školní den před Vánocemi jsme si zpříjemnili návštěvou kina Oka v Šumperku. Vzali jsme s sebou i kamarády ze Základní školy v Brníčku. Čekal nás příběh o dvou sestrách Else a Anně z Ledového království. Elsa se vydává hledat důvod, proč se...

Vánoční koncert Radima Zenkla

Pátek 13. prosince nám zpříjemnil svým vystoupením pan Radim Zenkl. Tento muzikant po revoluci odešel do Ameriky, kde koncertuje, nahrává, ale i vyučuje hře na hudební nástroje. Každý rok před Vánocemi zavítá zpět do Čech, kde koncertuje a pořádá...

Vánoční jarmark

10. 12. 2019 se konal v Šumperku jarmark Draků ze čtvrté (žáků 4. třídy). Tento jarmark byl v rámci projektu finanční gramotnosti Abeceda peněz, do kterého se čtvrťáci zapojili. Již v září jsme navštívili pobočku České spořitelny v Šumperku, naučili jsme se pracovat...

Mikuláš a vánoční dílny

V pátek 6. prosince jsme se my, žáci deváté třídy a naše paní učitelka, převtělili do andělů, čertů a Mikuláše. Toho doprovázelo čtrnáct pekelníků (včetně paní učitelky) a pět andělů. Museli jsme toho stihnout opravdu mnoho. Začali jsme ve druhé...

Okresní přebor družstev ZŠ v šachu

V tradičním předmikulášském termínu (4. prosince) jsme se dvěma čtyřčlennými družstvy vyjeli na okresní přebor družstev v šachu. Jsme jediná škola na okrese, která pravidelně obsazuje obě kategorie – A – 1. stupeň a B – 2. stupeň. Před...

Podzimní florbalové turnaje

Seriál podzimních florbalových turnajů (okrsková a okresní kola) skončil koncem listopadu. Jak si vedla naše mužstva. Celkem podle očekávání. Mladší dívky, starší dívky a starší chlapci dohromady v okrskových kolech nevyhráli jediný zápas a tím pádem nebyl nárok přemýšlet...

Krajský přebor v rapid šachu Zábřeh

V Katolickém domě v Zábřehu proběhl 2. turnaj seriálu KP v rapid šachu. Do nejmladší kategorie jsme nasadili tři nováčky, kteří určitě nezklamali. V kategorii do 10 let dva naši hráči skončili v první desítce – 5. místo obsadil...

Okresní finále ve stolním tenise

V herně stolního tenisu TTC Šumperk proběhlo dne 9. října okresní finále družstev ZŠ ve stolním tenise. Letos se prezentoval rekordní počet družstev, což vedlo k tomu, že se turnaj protáhl až do 15 hodin. Naši zástupci byli velmi...

Rozsvěcení vánočního stromu v Hrabišíně

V pátek 29. listopadu zahájili žáci základní školy vánočními koledami letošní adventní čas a rozsvítili vánoční stromeček v Hrabišíně. Při svém pěveckém vystoupení rozezpívali také své rodiče a příbuzné. Zazněly tradiční vánoční koledy i společná píseň od Karla Gotta. Program také...

Dentální hygiena s žáky 1. stupně

V pondělí 18. listopadu se žáci 1. stupně seznámili se studentkami zubního lékařství, které je poučily o dentální hygieně. Srozumitelnou formou pomocí projekce nejdříve přiblížily anatomii zubu, v praktických ukázkách poučily o všech potřebách k čištění zubů a nakonec si žáci svými...