Drakiáda 2016

Po důkladném sledování předpovědi počasí připravily paní učitelky společně s asistenty pro žáky prvního stupně a jejich rodiče další ročník Drakiády, který se konal ve čtvrtek 29. září. Po nezbytných informacích a společné fotografii jsme se hromadně vydali na kopec. Sluníčko zářilo, obloha se modrala a vítr poctivě foukal. Draci se předháněli, který vyletí nejvýše, který zvládne nejlepší psí kusy a každý se pyšnil svým vzhledem, což určitě spravedlivě a přísně ohodnotila porota složená ze zástupců rodičovské veřejnosti. Ti nejlepší pak byli náležitě oceněni hodnotnými cenami. Ale i mezi draky se našli lenoši, kteří se nechtěli od svého majitele vzdálit. Po dračím zápolení bylo pro všechny přítomné připraveno malé občerstvení a děti pak pokračovaly v soutěžení a závodění na školním hřišti, za což je čekala sladká odměna. Poté rodiče popřáli dětem dobrou noc a my se odebrali do třídních „ložnic“. Pro děti bylo připraveno ještě jedno překvapení v podobě stezky odvahy. Všechny děti ve dvojicích či trojicích statečně prošly vyznačenou trasu a na jejím konci zazářil ohňostroj. A začala příprava na tradiční Pyžamový bál. Než však došlo k vyhodnocení nejkrásnějšího pyžamka chlapce a dívky z každé třídy, tak si pan asistent nachystal netradiční hry a soutěže. Po promenádě v pyžamech a závěrečném tanci se všichni rozešli do svých tříd, aby si nechali něco pěkného zdát. Drakiáda, stezka odvahy, bál i spaní ve škole se všem líbily.

Mgr. Marcela Vetelská