Drakiáda

Na první podzimní den připravily paní učitelky pro žáky prvního stupně a jejich rodiče další ročník Drakiády. Po krátkém úvodním slovu a společné fotografii jsme se hromadně vydali na kopec. Sluníčko svítilo a vítr, jako by věděl, že musí foukat. Draci brázdili krásně modrou oblohu, jen některým se vzlétnout nějak nechtělo. Rodičovská porota hodnotila nejhezčího draka, draka, který umí nejlepší psí kusy a draky, kteří vzlétnou nejvýše. Ti nejlepší byli náležitě odměněni hodnotnými cenami.

Po dračím zápolení bylo pro všechny přítomné připraveno malé občerstvení a děti pak pokračovaly v soutěžení a závodění na školním hřišti, za což je čekal sladký pamlsek.

Poté rodiče popřáli dětem dobrou noc a my se odebrali do třídních „ložnic“.  Začala příprava na pyžamový bál a v průběhu bálu byla vyhodnocena nejpěknější pyžamka chlapce a dívky z každé třídy. Po skončení bálu se všichni rozešli do svých tříd, aby si nechali něco pěkného zdát.

Pro žáky čtvrté a páté třídy byla navíc ještě přichystána stezka odvahy po chodbách školy. Občas děti leknutím vykřikly, ale všechny byly odvážné. Poté se uložily ke spánku a po vzájemném sdělení svých zážitků usnuly.

Drakiáda, bál i spaní ve škole se všem líbily.

Text: Marcela Vetelská

Foto: Jana Březinová