Okrskové kolo v přespolním běhu – Libina

V úterý 26. září 2017 se v Libině konalo okrskové kolo v přespolním běhu. Je to vždy na podzim první a také nejnáročnější sportovní disciplína, která je součástí celoroční soutěže ve sportovní aktivitě škol. Vybrat aspoň čtyři závodníky schopné a ochotné uběhnout poměrně dlouhou trať je poměrně náročné, ale tak jako i v jiných letech se nám to podařilo a do Libiny odjela kompletní čtyři družstva.

Nejúspěšnější byla starší děvčata. V sestavě Štěpánka Kőrnerová (3. místo), Martina Kunzová (5. místo), Aneta Mynářová (6. místo) a Adriana Kőrnerová (11. místo) obsadila celkově první místo (1. Hrabišín, 2. Libina, 3. Oskava). Dalším družstvům už se dařilo méně, protože neměla tak vyrovnanou sestavu. Pro družstvo vždy bodují čtyři nejlépe umístění závodníci. Starší chlapci obsadili 2. místo (1. Libina, 2. Hrabišín, 3. Oskava). Nejlépe běželi Martin Boxan (2. místo), Michal Janů (4. místo) a Ondřej Hrubý (11. místo). Dalšími členy družstva byli: Nico Paškov a Vojtěch Bednář.

Mladší děvčata brala v nejtěžší konkurenci (pouze v této kategorii poslal družstvo i Nový Malín) 3. místo (1. Nový Malín, 2. Libina, 3. Hrabišín, 4. Oskava). Sestava – Zuzana Urbanová (7. místo), Tereza Kupčíková (8. místo), Tereza Křepelková (14. místo) a Alexandra Horká (17. místo).

Mladší chlapci v sestavě Štěpán Straka (4. místo), Jakub Pospíšil (6. místo), Jiří Petržela (14. místo).