Soutěž návrhářů

Stejně jako v loňském roce, i letos bylo spaní ve škole obohaceno doprovodným programem. Po přednášce paní spisovatelky Březinové proběhla na naší škole malá módní přehlídka. Akce nazvaná „Soutěž návrhářů“ volně navazovala na loňské proměny vizáže, které připravily žákyně II. stupně. Minulý rok si žákyně připravily a zrealizovaly proměnu vybraných modelek, která spočívala v kompletní přeměně oděvu, líčení a účesu. V letošní soutěži šlo také o proměnu vizáže, ale s tím rozdílem, že žákyně 6. a 7. ročníku dokonce samy tvořily i oděv na modelku. Na tomto projektu pracovaly dlouhodobě dopředu v hodinách výtvarné výchovy. Neměly ovšem absolutní volnost, musely splnit zadání, které nařizovalo tvorbu oděvu z lehce dostupných recyklovatelných materiálů, jako např. PET lahví, PVC pytlů, papíru apod. Ačkoli by se mohlo zdát, že ze zmiňovaných materiálů půjde jen stěží vytvořit slušivý model, opak je pravdou. Žákyně, které se do projektu zapojily, vytvořily opravdu působivé modely a dokázaly tak, že i z mála jde při troše šikovnosti a kreativity vytvořit fascinující dílo. Žákyně pracovaly v pěti týmech a společně připravovaly jak šaty, tak následně vybranou modelku. Přípravné práce završily v den konání akce, kdy byly modely dokončeny a děvčata zároveň nalíčila a učesala modelku pro prezentaci oděvu. Když bylo vše takto připravené, modelky si opravdu vyzkoušely práci profesionálek před objektivem fotoaparátu. Focení a prezentace oděvu proběhly na jedničku. Nafocené modely byly následně prezentovány už za přítomnosti všech žáků II. stupně, kteří byli zároveň diváky i porotou, která hodnotila pět soutěžních modelů. Všechny týmy byly za svou snahu a kus práce odměněny velikým potleskem a uznáním z řad žáků i učitelů. Na předních příčkách se umístily týmy ze sedmého ročníku. Na krásném třetím místě se umístil tým Patricie Desnicové, Zdeňky Krahulové, Zuzany Körnerové a Terezy Topitschové, který vytvořil originální jízdenkový model. Na stříbrné příčce se umístil model z igelitových sáčků, který vytvořily Adriana Körnerová, Nicol Benešová, Adéla Mazuchová, Aneta Mynářová a Karolína Hladilová. Pomyslné zlato získal tým Adély Haitmarové, Jany Brodmannové a modelky Natálie Smékalové. Samozřejmě nechyběla sladká odměna a veliké poděkování pro všechny zúčastněné.

Bc. Kristýna Zavadilová, Bc. Ivana Vamvakašová