Štafetový běh

Dne 20. 4. 2016 se žáci 1. stupně zúčastnili 3. ročníku Štafetového poháru, jehož patronkou je mistryně světa v běhu na 800 m Ludmila Formanová. Ta trénovala pod vedením významné československé atletky a světové rekordmanky Jarmily Kratochvílové. V této soutěži mohou startovat všechny školy v ČR. Družstvo tvoří 16 žáků jedné školy. Běží se 3 štafety, časy se sčítají. Partneři soutěže jsou např. Rádio Junior Český rozhlas nebo Česká televize. Štafety se běžely na Tyršově stadionu v Šumperku. Žáci naší školy obsadili 3. místo. K druhému, postupovému místu do kraje nám chybělo 5 sekund. Problémy jsme měli s tréninkem, nepřálo nám počasí, při závodě nás trápily špatné předávky, dva pády, padající kalhoty atd. Nakonec však z toho byly stupně vítězů. Jen nás mrzelo, že se někde zpozdily poháry a dostaneme výhru až dodatečně. Teď napjatě očekáváme, zda se nám přece jen nepodaří postoupit do krajského kola do Olomouce s naším běžeckým časem.

Mgr. Lenka Crhonková