ÚEV Mladoňov

Ráno 12. 9. jsme se probudili do deštivého dne, a na nás přitom čekal eko pobyt na Mladoňově. Pobyt byl určený pro žáky 2. – 5. ročníku. Prvňáčků je letos téměř 20 a zatím se učí zkoumat své okolí ve škole. Sešli jsme se s dobrou náladou a v 8 hodin nastoupili do autobusu směr Mladoňov. Déšť pomalu ustal a sluníčko se začalo drát mezi mraky. V Mladoňově na nás čekali naši staří známí instruktoři v čele s Davidem, kterého máme velice rádi ještě z jeho působení v naší škole. Vedoucí nás seznámili s programem. Akce byla zaměřena na efektivní a zábavné využití volného času, rozvíjení pohybových dovedností, prohloubení vztahu k přírodě, environmentální výchovu a kreativitu. Jedno z témat bylo Tajemství živlů. Praděd, vládce Jeseníků je velmi rozzloben na lidstvo, jak je nešetrné k přírodě. Rozhodne se, že vezme lidstvu živly. Žáci se pokusí Pradědovi dokázat, že to s lidmi není ještě tak zlé, budou se snažit získat živly zpět a navodit tak rovnováhu v přírodě. Za každý splněný úkol dostanou část skládačky a tím vrátí živel zpět. Po ubytování jsme hned začali s venkovními aktivitami. Hry se nám moc líbily a všichni jsme se zapojili s velkou vervou.  Rozhodně nám nevadilo chladné počasí, ale přihlížející paní učitelky si postupně chodily pro další a další kusy oblečení. Po obědě byl odpolední výšlap do okolí Mladoňova. Svačinu jsme měli v lese. Úkoly byly velice zábavné, obzvlášť pouštění loděk v nedalekém potoce. Na oběd jsme trošku frfňali, ale borůvkové knedlíky k večeři neměly chybu. Večerní program probíhal venku. Byli jsme tak unavení, že jsme zalehli do postelí a usnuli jako špalek. Ráno jsme měli tvořivý program, ten se líbil obzvlášť holkám. Všichni jsme odjížděli s vyrobeným přírodním mýdlem. Náš program jsme zakončili hledáním písmen tajné zašifrované zprávy. Vrcholem našeho pobytu byl ovšem výborný kuřecí řízek. Rozloučili jsme se, zamávali instruktorům a odjeli zpět do Hrabišína.

Chtěla bych vyzvednout chování dětí, které bylo bezproblémové, a určitě neudělaly ostudu naší škole

Mgr. Lenka Crhonková