Abeceda peněz

Žáci 4. ročníku se zapojili do vzdělávacího projektu s názvem Abeceda peněz.  Jde o program České spořitelny na podporu finanční gramotnosti dětí. Děti si v rámci programu přiměřeně svému věku osvojí základní finanční pojmy. V praxi si vyzkouší, jakou hodnotu mají peníze. Hlavním heslem je zábava a vlastní prožitek. Naše třída navštívila pobočku ČS v Šumperku ve čtvrtek 19. 9. 2019. Hlavním naším úkolem bylo zrealizovat vlastní podnikatelský plán. Seznámili jsme se hravou formou s bankovkami, navštívili jsme pokladnu ve spořitelně, hovořili s videobankéřem.  Asi největší dojem jsme měli z toho, že jsme si všichni na chvíli podrželi v rukách milion korun. Překvapilo nás, jak malá hromádka peněz to je. Byli jsme i v bezpečnostních schránkách, kde pro nás měli přichystáno překvapení. Každý z nás si vyzkoušel výběr peněz z bankomatu a na mincovníku jsme si mohli přepočítat koruny. Na závěr už na nás čekala smlouva o výhodné půjčce, založili jsme si firmu a zvolili ředitele naší firmy. Naším úkolem nyní bude vyrábět různé výrobky, které budeme prodávat v prosinci před spořitelnou na jarmarku. Musíme se hodně snažit, abychom danou půjčku splatili a vydělali si i nějakou korunku navíc, kterou potom použijeme na financování školního výletu.

Mgr. Lenka Crhonková