Atletika 1. stupeň

Ve středu 17. 5. 2017 se žáci 1. stupně ZŠ vypravili do Šumperka na atletické závody. Počasí nám přálo, a proto se nám i velmi dobře závodilo. Mladší žákyně 2. a 3. třídy (Timea Szjjartö, Tereza Kubínová, Adéla Ptáčková a Veronika Štelcová) obsadily ve své kategorii 12. místo. Děvčata byla na soutěži poprvé, proto se ještě rozkoukávala. K pěkným výkonům patří např. skok do dálky Verunky – 282 cm, což je na malinkou druhačku krásný výkon. Děvčata starší kategorie (Terezy Křepelková a Kupčíková, Vendula Franková a Eva Schönová). Dlouho jsme volili správnou nominaci. Holky předvedly standartní výkon a nakonec skončily na       7. místě z 15 základních škol. Dobrý výkon podala Eva, 8,6 s v běhu na 50 m a 344 cm ve skoku do dálky. Běh na 400 m zaběhla Terka Kupčíková za 84,8 s. Mladší hoši (Pepa Březina, Kuba Jírů, Dan Šafář a Vašík Luňáček) se se svými soupeři nemazlili. Hned v první disciplíně hodili svým vrstevníkům rukavici. Pepča a Kuba v běhu na 50 m za 8,0 s. K výborným výkonům patří i 350 cm Pepy ve skoku do dálky, 347 cm Dana. Nejmladší benjamínek Vašík z 2. třídy skočil suprových 334 cm. Hod míčkem. Jakub 32,70 m a Dan zaběhl 400 m za 84,5 s. Hoši svou kategorii vyhráli téměř o 100 bodů a porazili i děti ze šumperských škol. Největší želízka v ohni byli starší žáci (Ríša Křepelka, Kuba Pospíšil, Štěpán Straka a Ondra Štelc). Již při tréninku přišla paní učitelka Crhonková o 2 čokolády, když vyhlásila soutěž o překonání čtyřmetrové hranice ve skoku dalekém. Kluci hecovali jeden druhého a Štěpa ve školních podmínkách skočil 440 cm. Proto jsme právem očekávali skvělé výkony i při soutěži. Běh na 50 m. Super! Štěpán za 7,3 s a Ríša za 7,7 s. Soutěž začala skvěle. V dálce byl Ríša velmi smutný. Skočil „pouze 373 cm“ a zaostal téměř 30 cm za svým rekordem. Štěpán skočil ze všech soutěžících nejvíce. 426 cm. V hodu míčkem se blýskl Kuba výkonem 38,40 m. V běhu na 400 m kluci doběhli na 2., 3. a 4. místě v pořadí Štěpán, Kuba a Ríša. Kluci byli nedočkaví, kdy už výsledky konečně dorazí do školy. Nakonec 2. místo a Štěpán Straka z 60 závodníků získal nejvyšší počet bodů 1557. Všichni soutěžící byli odměněni pochvalou do žákovské knížky a patří jim dík za skvěle odvedenou práci a úžasný výkon. Z malého počtu žáků jsme sestavili družstva, která jsou schopna porazit i soupeře z velkých městských škol. Velkou škodou je, že jsme se nemohli zúčastnit štafetového běhu, na který jsme pilně trénovali. Rodiče si některé žáky stáhli na mimoškolní turnaj ve fotbale. Nám se rozpadlo celé družstvo. Letos jsme měli šanci postoupit i do krajského kola.

Mgr. Lenka Crhonková