Baletní představení Tarzan

Tarzan a spousta zvířátek z džungle se našim žákům 1. – 5. ročníku představila baletním uměním ve čtvrtek 9. listopadu. Za pošmourného počasí jsme v 8 hodin odjeli dvěma autobusy do Moravského divadla v Olomouci. Olomouc nás přivítala drobným mrholením, proto naše kroky směřovaly přímo do místa dění. Hodinu před představením se žáci stačili občerstvit a plni očekávání, jaké to asi bude, jsme usedli do sametových křesel. V 10 hodin se otevřela opona a na jevišti byl promítnut krátký film o zuřivé bouři na moři. Tím se začal odvíjet příběh plný lásky, napětí i zvratů. Scéna i provedení nás se zatajeným dechem vtáhly přibližně na dvě hodiny do prostředí pralesa, kde se příběh odehrával. Představení sklidilo velký potlesk a pro všechny diváky to byl určitě další nevšední kulturní zážitek. Další kulturní zážitek v Moravském divadle nás čeká v jarním období.

Mgr. Marcela Vetelská