Beseda s paní Kateřinou Motani

Dne 1. 12. nás po roce navštívila paní Kateřina Motani, velká cestovatelka. Minulý rok  nám vyprávěla a promítala obrázky z divokého Madagaskaru. První prosincový den „jsme pro- cestovali a viděli“ nezkrocenou Brazílii. Prostřednictvím fotografií a poutavého vyprávění jsme společně navštívili divoké, ale zároveň nebezpečné město Rio de Janeiro s proslulým pestrobarevným karnevalem. Z vrtulníku se nedala přehlédnout známá socha Krista. Ohřáli jsme se na pláži Copacabana. Projeli jsme bažinatou oblast, uviděli vzácného papouška Aru hyacintového, nádherné tukany, mravenečníka, dravé piraně, vodní prasata – kapybary, lišky i oceloty, nosály, tapíry, jedovaté hady i pavouky, růžové delfíny. Naši cestovatelku i jejího manžela postihla i vážná nemoc – horečka Dengue, kterou přenáší nebezpečný komár. Přiblížila nám zážitky z plavby po nejdelší řece světa Amazonce. Naši žáci se zaujetím sledovali její vyprávění. Na závěr paní Motani položila otázky a za správnou odpověď si žáci mohli vybrat drobnou odměnu. Vyprávění bylo poutavé, zajímavé, poučné. Na další vyprávění o cestách do cizích zemí se budeme těšit zase někdy příště.

Mgr. Marcela Vetelská