ČEPS cup – pohár 1. stupně ve florbalu

Florbalový svaz je velmi aktivní a pořádá pro žáky základních škol zajímavé a štědře dotované turnaje. Jedním z nich byl okresní přebor chlapeckých a dívčích družstev ve florbalu tříčlenných družstev. Konal se 22. listopadu ve sportovní hale v Libině, kde jdou postavit dvě hrací plochy.

Brzy ráno jsme vyjeli se dvěma družstvy pokusit se vybojovat postup do krajského kola.

U chlapců bylo jasné, že rozhodne zápas proti Libině, protože na ostatní družstva jsme si věřili. A skutečně rozhodl hned první zápas. Domácí celek byl lepší po všech stránkách, nasázel nám 10 branek a hrálo se již jen o druhé místo. To jsme získali díky výhrám nad Novým Malínem a Rohlí. Školu reprezentovali – Pavel Ženčuch (brankář), Maxmilián Klemeš (2 branky), Václav Luňáček (2 branky), Josef Březina (5 branek), Richard Chovanec, Jakub Jírů (2 branky), Adam Ptáček, Dan Šafář (1 branka), Patrik Niederle, Ondřej Štelc (1 branka) a Richard Křepelka.

Otazník visel nad tím, jak si povedou děvčata. Pro většinu z nich to byla první zkušenost s takto velkým turnajem. První dva zápasy nám děvčata z Libiny a Bludova názorně předvedla, že i v dívčím florbalu se dá hrát tvrdě, rychle a důrazně a uštědřila nám kruté výprasky. Teprve ve třetím zápase si děvčata spravila chuť a po výhře nad Rudou brala 3. místo. Děvčata nastoupila v této sestavě – Hana Jílková (brankářka), Eliška Glancová, Barbora Halmichová, Eliška Mynářová, Timea Szijjartö (1 branka), Anna Štivová, Anna Boxanová, Aneta Chlupová (2 branky) a Adéla Topitschová (2 branky).

Mgr. Zdeněk Kamler