Divadelní představení Broučci

Dne 17. března jsme se se žáky 1. – 4. ročníku vypravili do Moravského divadla v Olomouci na baletní představení Broučci. Vyjížděli jsme s dostatečným časovým předstihem a na cestu nám svítilo sluníčko. V Olomouci na náměstí děti posvačily, poté jsme si prohlédli orloj a naše kroky pak směřovaly k cíli našeho programu. Ihned po vstupu do divadla žáci obdivovali foyer, a poté i prostředí v sále nebo v lóžích. Divadlo začínalo tak, jak známe Karafiátovy Broučky: „Je jaro. Na stráni pod jalovcem se narodil brouček Svatojánek. Radovala se maminka a tatínek, radoval se celý palouk…“ To vše ale bylo vyjádřeno lehkými baletními kroky dospělých i dětských herců. Na pódiu své baletní umění předvedl brouček, beruška, Verunka, maminka i tatínek broučka a ostatní obyvatelé palouku. Všichni jsme žasli nad uměním malých i velkých tanečníků i nad jejich krásnými kostýmy, ve kterých se předvedli. Děti odcházely z divadla plny nezapomenutelných zážitků a dojmů, protože většina z nich  viděla baletní představení poprvé. Poté nás autobus odvezl zpět ke škole. Všichni se už těšíme na další představení v Moravském divadle.                                                                                                                                    

Mgr. Marcela Vetelská