Divadlo 1. stupeň

Žáci 1. stupně v pátek 7. ledna 2022 navštívili Divadlo v Šumperku. Sice za zpřísněných epidemiologických opatření, ale po dvou letech jsme se dostali do divadla. Děti se na divadelní představení Krkonošská pohádka moc těšily. Krkonošská pohádka je divadelní zpracování slavného Večerníčku. Vyprávění pojednává o mocném pánovi hor, Krakonošovi, který vládne spravedlivě nad horami a lidmi – dobré odměňuje a zlé trestá. Krakonošův revír sousedí s panstvím vychytralého Trautenberka, kterému slouží rázná Anče, její milý Kuba a popletený hajný. Hlavní hrdinové zpočátku snášejí Trautenberkovo krobiánství, ale když pochopí, čeho je schopen, vzepřou se mu a odcházejí. Ujímá se jich Krakonoš a Trautenberk zůstává po zásluze sám. Po skončení představení bylo vidět na dětech, že se jim divadlo líbilo, mnozí ho srovnávali s Večerníčkem. Většina však naznala, že přece jen divadlo je divadlo.

Mgr. Lenka Crhonková