Dopravní hřiště 2017

V úterý 26. 9. se žáci 4. třídy vypravili do Uničova na dopravní hřiště. Dvakrát jsme museli akci odložit vzhledem k počasí, ale říká se „do třetice všeho dobrého“.  Počasí bylo i dnes velice proměnlivé, ale my jsme byli všichni natěšeni na jízdu na kole. Cestou jsme poznávali dopravní značky. Musíme hodně procvičovat, protože mnohým dělaly značky problémy. Ve Vile Tereze v Uničově jsme se nasvačili a povídali jsme si o dopravních situacích. Venku vykouklo sluníčko, tak hurá na hřiště! Jezdili jsme ve dvou skupinách. Děvčata se trošku bála mokrého povrchu, a proto pečlivě dodržovala pokyny paní učitelky. Hoši byli odvážnější a sem tam se musela jejich rychlost i krotit. Na vlastní kůži jsme si vyzkoušeli, jak těžké je řídit kolo, sledovat dopravní značení a k tomu ještě semafory. Ale nakonec jsme se s novou zkušeností řádně porvali. Teď musíme během roku pilně procvičovat znalosti z dopravní výchovy, abychom v květnu co nejlépe splnili průkaz cyklisty.

       Mgr. Lenka Crhonková