Dopravní hřiště v Uničově

Na středu 21. září jsme bedlivě vyhlíželi předpověď počasí. Čeká nás totiž naše první dopravní hřiště. Ráno prší, ale rozhodneme se odjet do Uničova. Jsme vyzbrojeni zimními bundami, čepicemi a rukavicemi. V Uničově nás počasí velice mile překvapilo, sluníčko se na nás směje z oblohy. Svačinka ve Vile Tereze, první pokyny k organizaci na hřišti. Procházíme krásným uničovským parkem a těšíme se na jízdu na kole. Nejprve si musíme hřiště projít a seznámit se s dopravními značkami, kruhovým objezdem, značením na vozovce. Prvních pár minut jízdy je trošku rozpačitých. Jezdíme velmi opatrně. Po několika minutách se však z některých z nás stávají cyklističtí závodníci. Pan správce nám pouští semafory a železniční přejezd. Ne všichni zvládáme jízdu na 100%. Problémy máme s ukazováním při odbočení, s pravidly na kruhovém objezdu a správným řazením do pruhů. Musíme také ještě procvičovat znalost dopravních značek a správné projíždění křižovatkami. Máme na to celý školní rok, abychom vše vypilovali a na konci roku získali průkaz cyklisty.

       Mgr. Lenka Crhonková