Dopravní výchova

Žáci 4. ročníku mají za úkol poprat se s dopravními předpisy a zručností jízdy na kole, aby mohli úspěšně splnit průkaz cyklisty. Již na podzim děti navštívily dopravní hřiště v Uničově, kde si zkoušely vše jen nanečisto. V březnu čtvrťáky navštívila pracovnice Vily Terezy paní Alena Buřvalová z Uničova a hravou formou s nimi plnila znalost dopravních předpisů a dopravních značek. 10. května 2016 jsme odjeli do Uničova již naostro. Plnili jsme úkoly z dopravní výchovy, jezdili na kole na dopravním hřišti za pomocí semaforů a plnili test z dopravních znalostí. Několik hodin jsme se ve škole pilně připravovali, zkoušeli si psát testy jen tak, nanečisto, abychom potom na dopravním hřišti všichni uspěli. Někteří odjížděli s obavami, zda průkaz cyklisty splní, protože přece jen znalost pravidel a dopravních značek jim činila problémy, někteří odjeli i nemocní, jen aby průkaz mladého cyklisty získali. Nakonec vše dobře dopadlo, někde sice jen s odřenýma ušima, ale všichni jsme cyklisté a můžeme sami do silničního provozu. Ke všemu nám krásně svítilo sluníčko a celý den jsme si pěkně užili.

Mgr. Lenka Crhonková