Dopravní výchova

I v letošním školním roce zahájili žáci 4. třídy svůj školní rok výukou na dopravním hřišti v Uničově. V úterý 11. 9. 2018 jsme jeli vlakem (někteří vůbec poprvé) do uničovského parku, kde povinná výuka dopravní výchovy probíhá. Všichni se moc těšili, protože jízda na kole je příjemným zpestřením testů a pravidel silničního provozu, které se musí děti také naučit. Na dopravním hřišti si žáci prohloubili znalosti a vědomosti o pravidlech silničního provozu, seznámili se s chováním cyklisty, s povinným vybavením jízdního kola a nejvíce se jim líbila jízda na semafory. Na dopravním hřišti je také vybudovaný železniční přejezd bez závor se skutečným houkáním vlaku. Celé léto a také začátek září bylo velmi pěkné počasí, ale na nás ráno začaly padat dešťové kapky. Naštěstí se po cestě někde poztrácely a v Uničově jsme si oblékali kraťasy. Teď již nezbývá než pilně trénovat pravidla, značky a poskytnutí 1. pomoci, abychom na jaře mohli splnit průkaz cyklisty.

Mgr. Lenka Crhonková