Drakiáda a spaní ve škole

Po důkladném sledování předpovědi počasí připravily paní učitelky společně s asistenty pro žáky prvního stupně a jejich rodiče další ročník Drakiády, který se konal ve čtvrtek 20. září. Po nezbytných informacích a společné fotografii jsme se hromadně vydali na kopec. Sluníčko zářilo, obloha se modrala a vítr poctivě foukal. Draci se předháněli, který vyletí nejvýše, který zvládne nejlepší psí kusy a každý se pyšnil svým vzhledem, což určitě spravedlivě a přísně ohodnotila porota složená ze zástupců rodičovské veřejnosti. Ti nejlepší pak byli náležitě odměněni hodnotnými cenami. Ale i mezi draky se našli lenoši, kteří se nechtěli od svého majitele vzdálit. Po dračím zápolení bylo pro všechny přítomné připraveno malé občerstvení a děti pak pokračovaly v soutěžení a závodění před budovou školy, za což je čekala sladká odměna. Poté rodiče popřáli dětem dobrou noc a my se odebrali do třídních „ložnic“. Ale to nebylo vše. Po večeři začala příprava na tradiční Pyžamový bál. Než však došlo k vyhodnocení nejkrásnějšího pyžamka, paní vychovatelky měly připravené hry a soutěže. Po promenádě v pyžamech a závěrečném tanci se všichni rozešli do svých tříd, aby si nechali něco pěkného zdát. Probuzení do druhého dne však nebylo pro každého příjemné. Někteří ponocovači, kteří si nedali říct a řádili až do čtvrté hodiny ranní, byli překvapeni budíčkem. Vyskočit a rozcvička. To bylo divení! Naštěstí to většina vzala sportovně a ranním během kolem školy se připravila na nadcházející pochod. 1., 4., a 5. třída se totiž po snídani vypravila na nádraží, odjela vlakem do Libiny a odtud pochodem zpět do Hrabišína. Cestou jsme si užili spoustu zábavy, hráli jsme na postřeh, skákali na balíky slámy, pochutnávali si na jablkách a ořechách. Dobře jsme se bavili a dobrý oběd byl skvělou tečkou za hezkým dnem.

Mgr. Marcela Vetelská