Drakiáda 2019

Po důkladném sledování předpovědi počasí připravily paní učitelky společně s asistentkami pro žáky prvního stupně a jejich rodiče další ročník Drakiády, který se konal ve čtvrtek 26. září. Po nezbytných informacích a společné fotografii jsme se hromadně vydali na kopec. Sluníčko zářilo, obloha se modrala a vítr foukal. Draci se proháněli, vznášeli se do výše, ale i mezi nimi se našli lenoši, kteří se nechtěli od svého majitele vzdálit. Všichni žáci, kteří předvedli své zápolení s draky, pak byli oceněni za své snažení. Poté bylo pro všechny přítomné připraveno malé občerstvení a děti pak pokračovaly v soutěžení a závodění před budovou školy, za což je čekala sladká odměna. Po skončení sportovního zápolení rodiče popřáli dětem dobrou noc a my se odebrali do třídních „ložnic“. Ale to nebylo vše. Po večeři, začala příprava na tradiční Pyžamový bál.  Pro děti byly připraveny další hry a soutěže, které byly vystřídány tancem.  Po promenádě v pyžamech a závěrečném tanci se všichni rozešli do svých tříd, aby si nechali něco pěkného zdát. Drakidáda, bál i spaní ve škole se všem líbily.

Mgr. Marcela Vetelská