Exkurze 4. třídy do Prahy

Ve čtvrtek 4. 10. 2018 se žáci 4. třídy vypravili již na tradiční exkurzi do Prahy. Všichni jeli s velkým nadšením a očekáváním, protože spousta dětí jela do Prahy úplně poprvé. Cesta začala v Zábřehu na nádraží. Rozloučili jsme se s rodiči a vyrazili RegioJetem ku Praze. Tam nás čekalo úžasné počasí. Sluníčko a modré nebe. První naše kroky vedly na Václavské náměstí k soše sv. Václava. Projeli jsme se metrem, tramvají a lanovkou jsme dorazili na Petřín. Zrcadlové bludiště nás nadchlo a pěkně jsme si mákli výstupem na Petřínskou rozhlednu. První velká svačinová pauza a nákupy. Další zastávka byl Pražský hrad. Zrovna zde probíhala návštěva makedonského prezidenta. Po starých zámeckých schodech jsme sešli k tramvaji, chvíli si odpočinuli a přes Karlův most dorazili do námi vysněného KFC. Zde jsme utratili, co jsme dostali a bezedný nápoj rychle mizel. Na Staroměstském náměstí jsme si počkali na třetí hodinu, abychom si prohlédli nově zrekonstruovaný orloj. Ovšem největším zážitkem bylo focení s Leošem Marešem, kterého jsme náhodně potkali při cestě na nádraží. Nikdo se neztratil, všichni jsme byli unavení, ale plní dojmů z našeho výletu.

Mgr. Lenka Crhonková