Exkurze do Helly v Mohelnici

2. května 2018 žáci 8. a 9. třídy navštívili výrobní závod Hellu v Mohelnici v rámci výchovy k volbě povolání. Zde byli panem průvodcem seznámeni s vývojem a výrobou světelné techniky automobilového průmyslu, která se zde vyrábí. Na tréninkové lince si žáci vyzkoušeli jednoduchou montáž různých světlometů. Pracovali podle určených pracovních postupů s důrazem na pečlivost, která je nutná pro kvalitu hotového výrobku. Protože jim práce šla pěkně od ruky, vysloužili si pochvalu od některých zaměstnanců Helly a každý žák dostal i malou pozornost. Ve výrobní hale si všichni prohlédli také výrobní linku a pozorovali neúnavnou a bezchybnou činnost velkých robotů. Po návštěvě Helly jsme se ještě vydali na malé občerstvení do nedalekého nákupního centra a užívali si pěkné počasí před nezbytným návratem domů. Exkurze se všem líbila, jen nám bylo trochu líto, že jsme nemohli v Helle setrvat déle a shlédnout toho více.

Bc. Ivana Vamvakašová