Grand Prix 2020/2021 v rapid šachu – Jeseník

V sobotu 3. října vyrazilo osm šachistů z našeho oddílu (pět z naší školy a tři z Nového Malína) na 2. ročník Memoriálu Svatopluka Hastíka. Turnaj byl součástí dalšího ročníku Grand Prix mládeže v rapid šachu. Další turnaje jsou plánovány do Prostějova (23. 1. 2021), Hrabišína (27. 2. 2021), Mohelnice (27. 3. 2021) a Grygova (8. 5. 2021).

V kategorii do 10 let, která bývá vždy nejobsazovanější, se tentokrát sešlo jen 8 hráčů, a tak si zahráli 7 kol každý s každým. Náš zástupce Radek Macek střídal lepší okamžiky s těmi horšími a obsadil se 2 body páté místo. Dobře hrál proti silnějším hráčům, zbytečně ztrácel s papírově slabšími.

V kategorii do 12 let tvořili naši hráči skoro polovinu účastníků (6 ze 14). Velkého úspěchu dosáhl Lukáš Osladil (Nový Malín), který získal krásný pohár za 2. místo. Z hrabišínských hráčů se nejvíce dařilo Radimovi Frankovi (7. místo – 4 body). Vít Halmich byl desátý s 2,5 body a Vít Berlinský skončil s půl bodem čtrnáctý. Pro všechny naše chlapce to byl první turnaj v této starší kategorii.

To Denis Paškov si již zvykl hrát proti starším a zkušenějším soupeřům. To předvedl i na Open turnaji. Podle žebříčku výkonnosti (ELO) byl nasazen jako čtyřiadvacátý (předposlední), ale po zisku tří bodů nakonec bral pěkné 18. místo.

Turnaj se hrál v prostorném sále městského úřadu v Jeseníku, všechny přítomné přivítala paní starostka a akce měla po všech stránkách výbornou sportovní i společenskou úroveň. Hodně partií z turnaje bylo přenášeno živě na internetu.

Odkaz na reportáž na stránkách pořadatele: http://ssok.chess.cz/zprava.php?id=1762

Mgr. Zdeněk Kamler