Grand prix v šachu Hrabišín

Ve velmi zvláštním termínu (sobota 29. února 2020) proběhl na ZŠ Hrabišín čtvrtý turnaj Grand Prix mládeže v rapid šachu do 18 let. Na startu turnaje, který byl tradičně hrán jako 4 samostatné turnaje s hracím tempem 2 x 20 minut, se prezentovalo 85 hráčů. Nejvíc hráčů bylo z Jeseníka a z Hrabišína (shodně po 18 hráčích). Šachových oddílů a kroužků bylo zastoupeno celkem 17 (výhradně z našeho kraje) a děvčat přijelo 18. Turnaj se vydařil jak po stránce pořadatelské, tak po stránce výsledkové.

V kategorii do 10 let hrálo 24 hráčů, z toho pět z naší školy. Chlapci si vedli velmi dobře, když dva se umístili v první desítce. Radim Frank uhrál 4,5 bodu (prohrál jen jednou) a bral páté místo. Vít Berlinský skončil desátý (měl 4 body). Hned za ním byl na 11. místě Vít Halmich (rovněž 4 body).

Na 19. místě skončil Matěj Hviřď a na 21. místě Michal Jílek. Oba chlapci měli 2 body.

V kategorii do 12 let se sešla početná a kvalitní konkurence 33 hráčů. Naši dva zástupci skončili ve druhé polovině startovního pole. Ivo Paškov bral se třemi body 23. místo a Maxmilián Klemeš skončil 31. (2 body).

V kategorii do 18 let výborný výsledek uhrál Denis Paškov. Uhrál čtyři body a to stačilo na 4. místo.

V turnaji startovali i další hráči ze šachového oddílu ŠK ZŠ Hrabišín, ale protože nechodí na naši školu, jejich výsledky zde zveřejňovat nebudu. Celkové výsledky najdete v článku na webu Šachového svazu Olomouckého kraje: http://ssok.chess.cz/zprava.php?id=1720.

Mgr. Zdeněk Kamler