Hudební pořad Hudba šesti kontinentů

V pátek 29. 3. 2019 přivítali žáci naší školy a žáci školy Brníčko světoznámého muzikanta, skladatele a mandolinistu Radima Zenkla.

Radim Zenkl je synem u nás známého Luďka Zenkla, autora populární učebnice „ABC hudební nauky“ a profesora na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Radim žije již třicet let v USA a koncertuje po celém světě jako sólista na mandolínu a různé flétny. Vynalezl vlastní styl hry na mandolínu (tzv. Zenkl style), při kterém to zní jako by hrály dva nástroje současně. Jako lektor bývá častým hostem světových hudebních institucí jako např. Berklee School of Music v Bostonu, USA nebo Sibelius Academy v Helsinkách. Každý rok také navštěvuje Českou republiku.

Při vystoupení na naší škole předvedl strunné i dechové nástroje ze všech kontinentů
(např. havajskou nosní flétnu, didgeridoo z Austrálie a další). Pořad probíhal formou vyprávění, otázek a odpovědí, hudebních ukázek, společného hraní na rytmické nástroje
a zpívání s dětmi. Děti si procvičily rytmus, nauku o hudebních nástrojích, a dokonce
i zeměpis. Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí a příhod ze života muzikanta na cestách
i v USA.

 Mgr. Jana Březinová