Krajský přebor v rapid šachu – Hrabišín

Škola hostila v tento sváteční den 2. turnaj krajského přeboru v rapid šachu mládeže do 18 let.  Na něm se prezentovalo 89 hráčů ze 14 šachových oddílů z celého kraje (od Jeseníka po Prostějov).

Hrálo se ve čtyřech věkových kategoriích. V mladších kategoriích startuje většinou více hráčů, starší kategorie jsou početně slabší, ale hráči jsou již velmi vyspělí, a je těžké se zde prosadit. K vidění byla spousta hráčů, kteří se objevují i na mistrovství republiky.

V kategorii do 10 let hrálo 29 hráčů. Z domácích šachistů si nejlépe vedli celkově jedenáctý Radim Frank se čtyřmi body (hrálo se celkem na 7 kol) a devatenáctý Vít Halmich (3 body).

Největší úspěch jsme zaznamenali v kategorii do 12 let. Jakub Jírů zahrál svůj zatím životní turnaj a po zisku 5 bodů skončil na 7. místě. I v tomto turnaji hrálo 29 hráčů.

V kategorii do 14 let nedotáhl Denis Paškov některé slibně rozehrané partie do úspěšného konce a v konkurenci 17 hráčů se se ziskem 3,5 bodu musel spokojit s 11. místem.

Mezi nejstaršími hráči ve skupině do 18 let uhrál Jiří Krahula také 3,5 bodu a bral celkové 8. místo (hrálo 14 hráčů).

Turnaj se po organizační stránce vydařil a všichni hráči i s početným rodičovským a trenérským doprovodem odjížděli z Hrabišína spokojeni.

Mgr. Zdeněk Kamler