Krajský přebor v rapid šachu Litovel

V Litovli proběhl v pořadí šestý (a předposlední) turnaj seriálu krajského přeboru v rapid šachu hráčů do 18 let. Hrálo se v pěkném sále hotelu Záložna, který se nachází na náměstí Přemysla Otakara.

Náš oddíl se prezentoval na zahájení celkem 10 hráči a obsadili jsme všechny čtyři věkové kategorie.

Ve skupině hráčů do 10 let (hrálo 30 hráčů) se nejvíce prosadil Radim Frank. Se čtyřmi body bral patnácté místo. Ve skupině osmi hráčů se čtyřmi body měl nejhorší pomocné hodnocení.

V kategorii do 12 let příjemně překvapil Maxmilián Klemeš. Uhrál velmi solidních 3,5 bodu a skončil na 16. místě. Ve skupině hrálo rovněž 30 hráčů.

Nejlepší výsledek znovu uhrál Denis Paškov. Potvrdil dobrou formu z minulého turnaje a ve skupině do 14 let skončil se 4,5 body na výborném čtvrtém místě.

Do konce sezóny nás čeká ještě závěrečný turnaj dne 4. května v Grygově, Zde bude po skončení turnaje vyhodnocen celý seriál sedmi turnajů. Nejlepší hráči mají právo postupu na mistrovství republiky v rapid šachu.

Na celkové výsledky se můžete podívat na stránce Šachového svazu Olomouckého kraje: