Krajský přebor v rapid šachu v Grygově

Seriál šesti turnajů v rapid šachu pro mládež do 18 let končí tradičně v květnu v Grygově, kde probíhá i závěrečné vyhodnocení celé sezóny. Z našeho oddílu vážilo dlouhou cestu do Grygova celkem 7 hráčů.

V kategorii do 10 let potvrdil dobrou formu Dan Šafář. Obsadil 7. místo a v celkovém pořadí otevřeného krajského přeboru (počítaly se 4 nejlepší turnaje) skončil na 10. místě. Hodnoceno bylo celkem 48 hráčů. Dále se prosadili naši nejmladší hráči – 24. místo Vít Halmich (celkově 25.) a 31. místo Radim Frank (celkově 29.). Z dalších našich hráčů byl Jiří Pospíšil 33., celkově 28. a Ivo Paškov 35., celkově také 35.  Do celkového pořadí zasáhli také hráči, kteří se posledního turnaje nezúčastnili – Max Klemeš byl celkově 30., Václav Luňáček 37. a Jakub Štodt  43.

V kategorii do 12 let jsme zástupce neměli, ale do celkového pořadí zasáhl na 24. místě Jakub Jírů. Do této kategorie se počítaly výsledky celkem 37 hráčů.

V kategorii do 14 let jsme v celkovém pořadí dosáhli největšího úspěchu. Denis Paškov byl mezi 26 hráči vyhodnocen na 5. místě. A to mu ještě dva poslední turnaje nevyšly podle představ – v Grygově skončil na 7. místě.  Do celkového pořadí se dostal na 21. místě Ondřej Jírů.

V kategorii do 18 let už hrají velmi silní šachisté. Náš zástupce Jiří Krahula si udržel pozici uprostřed startovního pole. Po 6. místě v Grygově skončil celkově na 10. místě mezi dvaceti hodnocenými hráči.

Na článek o turnaji na stránkách Olomouckého šachového svazu se můžete podívat zde:

http://ssok.chess.cz/zprava.php?id=1533.

Na celkové pořadí KP v rapid šachu se můžete podívat zde:

http://ssok.chess.cz/grandprix.php?Sezona=2017.

Mgr. Zdeněk Kamler