Krajský přebor v rapid šachu v Litovli

Šachy se hrají celý rok, ale šachová sezóna pro mládež se pomalu, ale jistě chýlí ke konci. Na mladé šachisty čekal v sobotu 14. dubna pátý (a předposlední) turnaj ze seriálu krajského přeboru v rapid šachu mládeže do 18 let. Do královského města Litovel se sjelo celkem 83 šachistů, z toho rovných deset bylo z našeho oddílu.

Nejvíc zástupců (sedm) jsme měli v kategorii do 10 let, kde jsme také dosáhli největšího úspěchu. Dan Šafář po výborném výkonu získal 5,5 bodu ze 7 partií a obsadil 2. místo. Nejmladší kategorie je vždy nejpočetněji obsazena, tentokrát hrálo 36 hráčů. Jak si vedli další naši šachisté, vesměs ještě začátečníci, v této kategorii? Max Klemeš byl 26., Radim Frank 27., Vít Halmich 31., Jiří Pospíšil 33., Václav Luňáček 35. a Ivo Paškov 36. Chlapci se ještě musí hodně zlepšit, aby se v konečném hodnocení dostali na lepší místa.

V kategorii do 12 let nás reprezentoval Jakub Jírů. Skončil na 15. místě se 3 body. Startovalo 21 hráčů.

V kategorii do 14 let (hrálo 16 hráčů) se tentokrát moc nedařilo Denisi Paškovovi. Určitě má na víc než na 3,5 bodu a 8. místo.

Nejméně hráčů obvykle startuje v kategorii do 18 let. Není zde však slabých soupeřů a Jiří Krahula se za 6. místo a 3,5 uhraných bodů nemusí stydět.

Celkově se turnaj vydařil. Hrálo se v pěkném sále přímo na náměstí Přemysla Otakara. Na závěrečném vyhlašování výsledků byl přítomen i starosta města, natáčela litovelská televize.

Poslední turnaj seriálu proběhne 5. května tradičně v Grygově.

Na článek o turnaji se můžete podívat zde: http://ssok.chess.cz/zprava.php?id=1525.

Mgr. Zdeněk Kamler