Krajský přebor v rapid šachu v Zábřehu na Moravě

V sobotu 24. února, někteří ještě rozespalí po školním plese, jsme vyrazili na 4. turnaj krajského přeboru v rapid šachu mládeže do 18 let. Protože se turnaj konal v Zábřehu, vzali jsme i hráče, pro které to byla první opravdová turnajová zkušenost s královskou hrou. Mezi 85 hráči z celého kraje jsme tak tvořili s plným tuctem zástupců našeho oddílu nezanedbatelnou část.

Nejvíce hráčů – osm – jsme nasadili v kategorii do deseti let. Zde si podle očekávání nejlépe vedli již zkušení hráči – Dan Šafář obsadil se 4 body 11. místo a Vít Halmich se 3 body skončil dvacátý. Ostatní hráči byli poprvé na turnaji, ale v žádném případě nezklamali. Tři body uhráli Maxmilián Klemeš (celkově 23.) a Jiří Pospíšil (26.). Umístění dalších našich hráčů – 28. Radim Frank (2,5 bodu), 31. Jakub Štodt (2 body), 32. Václav Luňáček (2 body) a 35. Ivo Paškov (1,5 bodu).

V kategorii do 12 let jsme dosáhli největšího úspěchu, když Magda Kočí brala s 5,5 body třetí místo.

V těžké konkurenci v kategorii do 14 let se dařilo dalším našim zástupcům – Denis Paškov byl se 4 body na čtvrtém místě a dvanáctý se umístil Ondřej Jírů (3 body).

V kategorii do 18 let se umístil Jiří Krahula se třemi body na 7. místě.

Všichni hráči si turnaj užili, a tak nezbývá než doufat, že před dalším turnajem, který bude 14. dubna v Litovli, hráči ještě dobře potrénují, aby se umístili ještě lépe.

Mgr. Zdeněk Kamler