MŠ Nové hřiště

Vyrostlo nám na zahradě MŠ Hrabišín nové hřiště – duben 2021.

Přestože byla naše školička uzavřena pro děti celý březen a většinu dubna, podařilo se nám připravit pro děti velké překvapení. Za podpory OÚ Hrabišín, za pomoci dotace, se podařilo vytvořit na naší zahradě školičky překrásné nové hřiště. S návratem dětí bylo otevřeno a školkáčci si tak s radostí užívají průlezky, malou horolezeckou stěnu, klouzačku a houpačku, také kolotoč a pohyblivý můstek je středem jejich zájmu. O tom, že nové pískoviště se stínící plachtou se pyšní zájmem nejen chlapců, nemusím snad ani říkat… Za nízkým plotečkem vyrostla naše nová zahrádka, kde jsme již společně s dětmi vyseli hrášek a vysázeli na vyvýšené záhonky sazeničky rajčátek, dýní, jahod a spoustu bylinek na nový bylinkový záhonek. Dále nám vznikl záhonek, kde budeme snad už brzy sklízet maliny a borůvky. Děti se tak budou moci seznamovat s tím, jak si lze vypěstovat zdravou a dobrou zeleninu a ovoce, jak o zahrádku pravidelně pečovat a už teď se těšíme, až sklidíme letošní úrodu a pochutnáme si na našich výpěstcích. Moc ještě jednou za nápadité a krásné nové vybavení naší zahrady děkujeme zejména paní starostce a všem zastupitelům obce Hrabišín.
Také bychom chtěli všichni poděkovat za sponzorský dar, za který jsme pořídili na zahradu venkovní didaktické pexeso, se kterým si děti velice rády hrají.

Za MŠ Mgr. Marcela Vavřinová