Oblastní přebor v šachu družstev 4.kolo

V neděli 4.prosince jsme odehráli zápas 4.kola oblastního přeboru v šachu osmičlenných družstev. Hráli jsme ve Velkých Losinách s jejich B týmem . První dva zápasy jsme prohráli, ve třetím kole jsme měli volno, a tak jsme usilovali o první body v soutěži. Soupeř sice nenastoupil v nejsilnější možné sestavě, i tak měl ale na sedmi šachovnicích výraznou převahu v ELO bodech (vyšší ELO body = silnější hráč).

Zápas začal nadějně našimi dvěma výhrami na posledních dvou šachovnicích. Rychle zvítězil Miroslav Glanc a příjemně překvapil Radim Frank první výhrou v oblastním přeboru. Na prvních dvou šachovnicích to moc nadějně nevypadalo a Zdeněk Kamler a Denis Paškov svoje horší partie neudrželi a prohráli. O konečném výsledku rozhodla prohra Aleše Vaňka na čtvrté šachovnici. Cennou remízu pak uhráli Lubomír Pořízka a Lukáš Osladil. Aspoň vyrovnat skóre na 4 : 4 dlouho zkoušel Ondřej Jírů, ale v partii dlouhé jednapadesát tahů remizoval, a tak jsme opět těsně prohráli 3,5 : 4,5 . Další zápas budeme hrát 8.ledna doma se Šternberkem.

Mgr. Zdeněk Kamler