Okresní finále v atletickém čtyřboji

Po mnohaleté přestávce jsme se opět zúčastnili se žáky 2. stupně atletických závodů na Tyršově stadionu v Šumperku. Vybral jsem atletický čtyřboj, kde stačí nominovat pětičlenné družstvo v dané kategorii. Soutěž se skládá ze dvou běhů – sprint na 60 m a vytrvalostní běh (600 m, 800 m, 1 000 m) a dvou technických disciplín – míčku nebo koule a dálky nebo výšky. Na startu nebylo jasné, jak dopadneme. Soutěž obsazují všechny velké školy okresu a bylo otázkou, jak si naši závodníci poradí s neznámým prostředím a podmínkami. Nebudu vás dlouho napínat. Až na výjimky jejich výkony zůstaly za očekáváním. Atletika je tvrdý, ale spravedlivý sport a trestá každé zaváhání nebo slabší chvilku.
Mladší dívky obsadily 15. místo ze 17 účastníků a starší chlapci skončili na posledním 16. místě.

Výsledky jednotlivců:
Mladší dívky (82 závodnic) – 35. Adéla Mazuchová, 42. Eva Jandová, 47. Nikola Kvapilová, 51. Monika Hrubá a 52. Veronika Jílková.
Starší chlapci (80 závodníků) – 42. Milan Malý, 57. Tomáš Chlup, 58. Petr Foltýn, 72. Ondřej Stratil a 77. Antonín Mazuch.