Okresní finále ve stolním tenise

V herně stolního tenisu TTC Šumperk proběhlo dne 9. října okresní finále družstev ZŠ ve stolním tenise. Letos se prezentoval rekordní počet družstev, což vedlo k tomu, že se turnaj protáhl až do 15 hodin. Naši zástupci byli velmi úspěšní.

V kategorii mladších dívek naše dvojice Aneta Chlupová a Adéla Topitschová porazila všechny soupeře (ZŠ Vodní Mohelnice 3 : 0, ZŠ Štíty 3 : 1 a ZŠ Sluneční Šumperk 3 : 0) a s přehledem zvítězila.

Skoro stejně úspěšní byli mladší chlapci. V sestavě Ondřej Štelc, Jakub Jírů a Josef Březina nestačili jen na vítěznou školu ZŠ Ruda nad Moravou A (prohra 3 : 4). Zbývající zápasy chlapci vyhráli (se ZŠ Mlýnská Mohelnice 4 : 0, se ZŠ Ruda nad Moravou B 4 : 0, se ZŠ Sluneční Šumperk 4 : 2 a se ZŠ Vodní Mohelnice 4 : 1), což v konečném účtování znamenalo druhé místo.

Ve starších kategoriích se již hraje i o postup do krajského kola. Zde se nám už tolik nedařilo.

Starší dívky dokázaly porazit 3 : 0 ZŠ Sluneční Šumperk a po prohrách se ZŠ Mlýnská Mohelnice  0 : 3, ZŠ Štíty 0 : 3 a ZŠ Vodní Mohelnice 1 : 3 braly 4. místo.

Starší chlapci, posíleni o Dana Šafáře (Dan si mohl vybrat, zda hrát za mladší nebo starší), v těžké konkurenci zdolali těsně 4 : 3 ZŠ Sluneční Šumperk a zbylá utkání prohráli. Se ZŠ Štíty 2 : 4, se ZŠ Vodní Mohelnice 1 : 4 a se ZŠ Mlýnská Mohelnice 2 : 4. Dalšími členy družstva byli Denis Paškov, Pavel Ženčuch a Jan Vitásek. Stolní tenisté získali do tabulky sportovní aktivity škol 13 bodů.

Mgr. Zdeněk Kamler