Okresní finále ve stolním tenise

Stolní tenis patří na škole mezi nejpopulárnější a také nejúspěšnější sporty . Škoda, že naši zástupci dva roky nemohli své umění předvést. Až letos se opět konalo okresní kolo družstev základních škol. Obsadili jsme všechny čtyři kategorie – za chlapce startují tříčlenná družstva (s jedním náhradníkem) a děvčata hrají maximálně v tříčlenné sestavě (2 + 1) .

Kvůli velkému množství přihlášených škol se okresní finále odehrálo ve dvou termínech – mladší kategorie (6. a 7.třída) 12.10. a starší kategorie (8. a 9.třída) 18.10. v herně stolního tenisu v Šumperku.

Z mladších týmů byla úspěšnější děvčata . Obsadila třetí místo (z pěti zúčastněných škol). Nestačila na vítěznou ZŠ Vodní Mohelnice a druhou v pořadí ZŠ a MŠ Štíty. Za družstvo bodovaly Amália Feteriková (3 body za dvouhru a 2 body za čtyřhru) a Aneta Macková (2 body za dvouhru a 2 body za čtyřhru). Nehrající náhradnicí byla Eliška Ženčuchová. Chlapci skončili na posledním 7.místě. Potěšitelné je, že nejlepším hráčem byl Matěj Hvižď (6 bodů za dvouhru a 2 body za čtyřhru), který ještě v mladší kategorii může nastoupit další dva roky. Další body uhráli Vít Halmich (4 body za dvouhru a 2 body za čtyřhru) a Alex Linhart (1 bod za čtyřhru). Náhradník Dominik Ondráček do hry nezasáhl. Vítězem se stala ZŠ a MŠ Sudkov .

Větší konkurence je ve starších kategoriích . Může nás těšit, že obě družstva zde dosáhla na medailová umístění. Děvčata skončila za vítěznou ZŠ a MŠ Štíty na druhém místě. O body se podělily Dana Klugová (2 body za dvouhru a 2 body za čtyřhru), Barbora Halmichová (2 body za dvouhru) a Natali Paškovová (2 body za čtyřhru). Startovaly čtyři školy.

Největšího úspěchu dosáhli starší chlapci. Všechna svá utkání vyhráli (dvakrát 4 : 0, dvakrát 4 : 1 a pouze jednou museli hrát šest zápasů, aby vyhráli 4 : 2). Tahounem týmu byl Dan Šafář (8 bodů za dvouhru a 5 bodů za čtyřhru), ale zdatně mu sekundovali i další členové týmu – Samuel Dlouhý (3 body za dvouhru a 5 bodů za čtyřhru), Radek Mazáč (2 body za dvouhru) a Jakub Jírů (2 body za dvouhru). Potěšitelné je, že chlapci mohou své dobré výkony potvrdit na krajském kole, které proběhne v prosinci v Přerově. Zde se sluší poděkovat oddílu stolního tenisu ze Sokola Dlouhomilov. Chlapci zde kvalitně trénují a škola už pak jen slízne smetanu v podobě podobných úspěchů.