Okresní finále ve stolním tenise družstev ZŠ 2018

Škola pravidelně obsazuje plným počtem čtyř družstev tuto pohodovou soutěž, kde nehrozí velké úrazy, nevadí nepřízeň počasí a není možné svádět neúspěch na nepřízeň rozhodčího. Vždy až v herně se zjistí, kolik družstev která škola nasadí. Občas se stane, hlavně v kategorii mladší dívky, že dorazí jen jedno družstvo. Na druhou stranu, kdyby na turnaj přijelo deset škol se čtyřmi družstvy, hrálo by se dva dny. Letos tak naše mladší dívky v sestavě Aneta Chlupová a Adéla Topitschová braly 1. místo bez boje. Další kategorie už byly početněji zastoupeny.
V kategorii starší dívky obsadila naše škola v sestavě Adéla Mazuchová a Nicol Benešová 3. místo. Děvčata porazila ZŠ Vodní Mohelnice a prohrála s Vodní Mohelnice a s vítěznou školou ze Štítů.
Nejtěžší soupeře mívají tradičně starší chlapci, kteří už se potkávají se soupeři, hrajícími závodně. Letos se našim hráčům v sestavě Vítek Křepelka, Pavel Raab, Denis Paškov a Jan Vicenec nepodařilo vyhrát ani jeden zápas (zápas se hraje na čtyři vítězství) a skončili čtvrtí. První byla ZŠ Sluneční Šumperk před ZŠ Mlýnská Mohelnice.
Největšího úspěchu dosáhli mladší chlapci. Porazili všechny své soupeře – Štíty, Mlýnská Mohelnice a Vodní Mohelnice. O výborné 1. místo se zasloužila sestava Ondřej Štelc, Dan Šafář a Josef Březina.
Turnaj se hrál ve středu 10. října 2018 v herně TTC Šumperk.

Mgr. Zdeněk Kamler