Okresní kolo ve florbale chlapců 1. stupně – Postřelmov

Mladí florbalisté z 1. stupně mají ve školním roce dva významné turnaje – ČEPS pohár (celostátní turnaj chlapců v sestavě 3 + 1) a okresní přebor (v sestavě 5 + 1).

V Postřelmově se konalo okresní kolo prvního z výše jmenovaných turnajů. Na turnaj jsme odjížděli s ambicemi v turnaji zvítězit a postoupit do krajského kola (kdo by taky jezdil na turnaj s cílem vše prohrát a skončit poslední). Těsně před turnajem sice někteří hráči odpadli ze zdravotních důvodů, ale protože se hrálo na menším hřišti v sestavě 1 brankář + 3 hráči v poli, tak to tolik nevadilo.

Podle rozpisu turnaje jsme měli odehrát 4 zápasy. Hned ten první souboj se ZŠ Ruda nad Moravou se ukázal jako klíčový pro konečný výsledek turnaje. Byli jsme florbalově lepší (vedli jsme 4 : 1 a 3 minuty před koncem ještě 5 : 3), ale soupeř se nevzdával (měl v sestavě mnoho fyzicky dobře disponovaných fotbalistů), a v závěru nás přetlačil, přestřílel a po porážce 5 : 6 bylo prakticky jasné, že budeme nejlépe druzí. To se také potvrdilo, s dalšími soupeři jsme hladce vyhráli; s Bohdíkovem 9 : 1, se Štíty 4 : 0 a s Dubickem 12 : 4. Druhé místo je sice opticky docela dobré, ale v těchto soutěžích každého zajímá jen 1. místo a postup do kraje.

Školu reprezentovali: brankář Radek Mazáč a hráči Richard Chovanec, Maxmilián Klemeš (1 branka), Josef Březina (3 branky), Adam Ptáček (6 branek), Dan Šafář (6 branek) a Jakub Jírů (se 14 brankami nejlepší střelec a také nejlepší hráč turnaje).

Mgr. Zdeněk Kamler