Okresní kolo ve florbale dívky I. stupeň

Pro dívky z 1. stupně se pořádá poměrně málo sportovních akcí. Proto jsme přivítali možnost přihlásit se do celostátního turnaje ČEPS cup ve florbalu pro žáky 1. stupně. Každá škola mohla přihlásit jedno chlapecké a jedno dívčí družstvo. Protože je to dobře organizovaná akce, spojená s pěknými cenami jen za pouhou účast (loni jsme dostali 12 ks kvalitních florbalových holí a letos se můžeme těšit na florbalovou masku), není divu, že letos se do turnaje přihlásilo rekordních 1 258 týmů.
V okrese Šumperk se přihlásilo pět dívčích týmů a ty si změřily síly 7. 11. 2018 v Rapotíně. Do krajského finále postupuje vždy vítěz okresního kola. Loni skončila děvčata poslední a letos jsem jim také moc nevěřil. Děvčata však příjemně překvapila a i když ve většině zápasů na začátku prohrávala, dokázala zabojovat a utkání ještě otočit.
Toto se nepovedlo pouze v prvním, a jak se ukázalo, v klíčovém zápase s domácím týmem ZŠ Údolí Desné. Po prohře 0 : 5 (skóre ale bylo v polovině zápasu jen 0 : 1 a naše střelkyně trefovaly jen tyčky) bylo jasné, že pro nás zbyl boj o druhé, již nepostupové místo. Zápas s Bludovem byl velmi dramatický. I přes velkou střeleckou převahu jsme prohrávali po většinu zápasu a o výhře 3 : 2 se rozhodlo až dvacet sekund před koncem zápasu. Hrálo se na 12 minut.
Pak už stačilo jen porazit papírově slabší 2. ZŠ Zábřeh (4 : 1) a ZŠ Ruda (3 : 0) a děvčata se mohla radovat z druhého místa.
V základní sestavě nastupovala brankářka Hana Jílková, Timea Szijjartö, Barbora Halmichová (v turnaji nastřílela 6 branek) a Eliška Mynářová (dala 4 branky). Do zápasů se jako střídající hráčky dostaly Eliška Glancová, Eliška Smejkalová, Natali Paškovová a Anna Štivová.

Mgr. Zdeněk Kamler