Okresní přebor družstev – 2.kolo

Hrabišín jede ! Ve druhém kole okresního přeboru pětičlenných družstev hrála obě naše družstva doma a obě zvítězila. To se nám v minulosti ještě nikdy nepodařilo. B družstvo hrálo proti Mohelnici B. Nastoupili jsme v silné sestavě a oslabenému soupeři (nastoupil jen ve čtyřech hráčích) jsme nedali šanci. Zvítězil Zdeněk Kamler a Štěpán Skyva. Zápasovou výhru pak jistil remízou po delší době hrající Denis Paškov. Patrik Michal pak další remízou zarovnal skóre zápasu na 4 : 1 .

Silnějšího soupeře mělo naše C družstvo. Proti Stavenici však nastoupilo odhodlaně a chtělo potvrdit výhru z prvního kola. To se taky nakonec povedlo. Na první šachovnici pokračoval ve výborných výkonech Ondřej Jírů a porazil silného soupeře. Když přidal pěknou výhru Vlastimil Halmich, vypadalo vše nadějně. Trochu to přibrzdila prohra Víta Halmicha, ale protože Karel Provázek udržel výhodu a vyhrál, získali jsme třetí klíčový bod. V poslední partii už o nic nešlo, a tak se Lukáš Osladil domluvil se soupeřem na remíze. Po výhře 3,5 : 1,5 se naše C družstvo drží na prvním místě po odehraných dvou kolech okresního přeboru.

Mgr. Zdeněk Kamler