Okrskové kolo McDonald´s Cup

Škola se po dlouhé době stala pořadatelem okrskového kola v některém ze sportů započítaných do Sportovní aktivity škol. Před časem jsme pořádali okrsková kola ve florbalu a kopané, ale po vybudování sportovní haly v Libině se vše přesunulo tam.

V Libině na stadionu dr. Urbáška probíhá výstavba nových tribun a pořadatelství okrskového kola v kopané žáků 4. a 5.tříd (tzv. McDonald´s Cup) připadlo Hrabišínu. Podle rozpisu mělo startovat pět škol. Loučná se kvůli nedostatku hráčů odhlásila a Postřelmov nepřijel. Na zahájení se tedy prezentovaly 3 školy – Libina, Údolí Desné a Hrabišín. Hrálo se na polovině fotbalového hřiště v sestavách 6 + 1 na 2×20 minut. Bylo o co hrát, protože do okresního finále postupovala první dvě družstva. Nám los přisoudil na první zápas favorita celého turnaje – fotbalisty z Libiny. První poločas byl zcela v režii soupeře (prohráli jsme 0 : 6) a bylo jasné, že o postup si zahrajeme s druhým soupeřem – ZŠ Údolí Desné. Hráči ale druhý poločas vůbec nevypustili, naopak jej vyhráli 1 : 0.

Po odpočinku hned následoval rozhodující zápas. Protože nebylo jasné, o kolik branek porazí v závěrečném utkání Libina Údolí Desné, chtěli jsme v zápase zvítězit. Tento plán dostal velkou trhlinu po pár minutách, kdy jsme prohrávali 0 : 2. I přes velkou převahu se skóre do poločasu již nezměnilo. Začátek druhé půle nám vyšel. Rychle jsme snížili na 1 : 2 a soupeře přehrávali. Vyrovnání z toho však nebylo, naopak soupeř prakticky z jediné střely na branku zvýšil na 1 : 3. Naše snížení na 2 : 3 těsně před koncem již nic neřešilo a bylo tedy po nadějích. Je to škoda, protože v posledním zápase Libina porazila Údolí Desné 8 : 1 a remíza by nám stačila k postupu.

I tak hráči zaslouží uznání za sympatický a bojovný výkon. Hráli – Václav Luňáček (brankář), Jakub Ptáček, Maxmilián Klemeš, Timea Szijjartö, Jakub Štodt, Adam Ptáček, Josef Březina (1 branka), Dan Šafář (1 branka) a Jakub Jírů (1 branka).

Za pomoc při organizaci turnaje chci poděkovat panu Oldřichu Šulovi (rozhodčí turnaje), panu Tomáši Ptáčkovi (zajištění občerstvení) a hlavně členům TJ Sokol Hrabišín Vlastimilu Faltýnkovi a Františku Holoušovi za přípravu areálu.

Mgr. Zdeněk Kamler