Okrskové kolo ve florbale

Ve středu 15.11. 2023 se chlapci 8. a 9. ročníku zúčastnili okrskového kola ve florbale v Libině. Okrskové kolo proběhlo za účasti 5 družstev – ZŠ Libina, ZŠ Oskava, ZŠ Ruda nad Moravou, ZŠ Mohelnice Vodní, ZŠ Hrabišín. Vítězné družstvo postoupilo do okresního kola v Šumperku. Hrálo se systémem 2×7 minut hrubého času. První zápas nás čekal s domácím družstvem ZŠ Libina. Chlapci předvedli výborný výkon a zápas zaslouženě vyhráli 2:0. Další zápas nás čekal proti ZŠ Oskava. Zápas jsme celou dobu drželi ve svých rukou, ale bohužel v poslední minutě soupeř vyrovnal na 1:1. Ve třetím zápase proti nám stál favorit soutěže  ZŠ Mohelnice Vodní. Kluci předvedli bojovný výkon a prohráli 3:0. Poslední zápas nás čekal proti vyrovnanému soupeři  ZŠ Ruda nad Moravou. První gól vstřelil soupeř, ale my jsme se nezalekli a dokázali jsme srovnat na 1:1. Po závěrečném hvizdu rozhodčího byla chvíle napětí, protože jsme měli stejný počet bodů jako ZŠ Ruda nad Moravou. Ředitel turnaje nás informoval o lepším skóre z předešlých zápasů, tudíž 2. místo patřilo ZŠ Hrabišín a kluci se mohli začít radovat.

Chlapcům patří pochvala za vzornou reprezentaci školy.
Školu reprezentovali tito žáci: Maxmilián Klemeš, Štěpán Kolečkář, Maxmilián Kristen, Václav Luňáček, Jiří Pospíšil, Jan Štodt, Radim Frank, Adam Haitmar, Vít Halmich, Vojtěch Krestýn, Dominik Ondráček, Jakub Ptáček, Roman Žolda.
Střelci okrskového kola: Žolda, Klemeš, Haitmar