Okrskové kolo ve florbalu mladších dívek v Libině

Školní sport na podzim na většině základních škol je ve znamení okrskových a okresních kol ve florbalu. Hraje se ve čtyřech kategoriích a pro některé školy to znamená vyslat během jednoho měsíce sportovce s doprovodem na 8 !! turnajů. Naše škola takové ambice nemá. V poslední době končíme hned v okrskovém kole a kategorii starších chlapců již druhým rokem neobsazujeme vůbec.

Okrskové kolo mají za sebou mladší dívky. V pátek 19. 10. si děvčata zajela do Libiny, kde si poprvé v životě vyzkoušela hru na velkém hřišti. Moc šancí na postup do okresního finále jsem jim nedával, protože je to turnaj pro 6. a 7. třídu a naše šesťačky a sedmačky do kroužku florbalu nechodí a děvčata z prvního stupně na starší hráčky ještě nestačí.

To se také potvrdilo. Po úvodním debaklu s Libinou 1 : 19 přišel náš nejlepší zápas se ZŠ Boženy Němcové Zábřeh. Děvčata prohrála po boji 4 : 5. Na závěr ještě děvčata nestačila na překvapení turnaje ZŠ Sudkov a podlehla 1 : 6. O naše branky se podělily Adéla Topitschová (4 branky) a Timea Szijjartö a Anetou Chlupovou (obě vstřelily jednu branku). Dále hrály – Hana Jílková (brankářka), Eliška Glancová, Eliška Smejkalová, Barbora Halmichová, Eliška Mynářová, Natali Paškovová, Anna Štivová, Anna Boxanová, Tereza Křepelková a Tereza Kupčíková.

Do okresního finále postoupily ZŠ Libina a ZŠ Sudkov.

Mgr. Zdeněk Kamler