Pasování na školáka

S blížícím se koncem školního roku jsme se v Mateřské škole rozloučili s předškoláky, kteří se již na svou novou roli školáků nedočkavě těší.

Mateřskou školu krásně zdobily červenobílé balonky, dekorace a ve vzduchu šlo cítit velké očekávání a napětí. Paní zástupkyně ředitele Bc. Martina Boráková pro Mateřskou školu přivítala všechny pyšné rodiče, prarodiče, sourozence, pana ředitele Ing. Romana Hanáka a budoucí třídní učitelku Mgr. Veroniku Korgerovou. V rytmu slavnostní hudby mezi nás začali přicházet letošní předškoláci, následovalo přednášení nacvičeného pásma, které si děti společně s třídními učitelkami připravili. Po zaslouženém potlesku přišlo na řadu slavnostní pasování, které doplňovala prezentace fotek dětí, kde jsme mohli zahlédnout, jak ten čas letí a jak děti vyrostly. Pasovacího meče se chopila budoucí třídní učitelka, která slavnostně pronášela tolik očekávanou větu „Pasuji tě na školáka.“ Poté následovalo předávání upomínkových předmětů a blahopřání. Když byli všichni školáci pasovaní, byl čas to všechno řádně zdokumentovat společným focením. Celou akci završil dort s fontánou přání, kterou se děti snažily sfouknout, aby se jim přání splnilo, následoval přípitek a společné posezení. Pro všechny absolventy mateřské školy byl nachystán také fotokoutek, kde si mohli společně s rodiči zvěčnit pár fotek pro vzpomínku.

Všem letošním školákům přejeme, aby se jim ve škole líbilo, a také aby všechny překážky, které je v nové životní etapě čekají, zvládly s nadhledem, jako tomu bylo doposud!

Na závěr přejeme všem dětem a rodičům krásné, pohodové a slunečné dny a těšíme se v novém školním roce.

Kolektiv MŠ