Pišqworky

11. 10. 2022 se u nás odehrál školní turnaj v pišqworkách. Do bojů o postup do oblastního kola zasáhlo 36 dětí z druhého stupně. Do finálového souboje se po 4 vyřazovacích kolech probojovala Aneta Komžíková z 9. třídy a Radim Frank ze 7. třídy. Po dlouhé a dramatické bitvě se vítězem školního kola stal Radim Frank, Aneta Komžíková tak skončila 2. před Štěpánem Kolečkářem a Ivo Paškovem.

9 nejlepších se pak v pátek 4. 11. utkalo v aule zábřežského gymnázia s družstvy dalších škol v oblastním kole. Naší školu reprezentovala 3 družstva. Rebelové-Aneta Komžíková, Štěpán Kolečkář a Radim Frank. Hrabišínská skvadra-Ivo Paškov, Anna Štívová a Dan Šafář. Zbytkáči-Bára Halmichová, Jakub Jírů a Josef  Březina.

V boji ve skupinách skončila Hrabišínská skvadra na 1. místě a Rebelové a Zbytkáči postoupili do play off z místa druhého. Na úspěšném tažení turnajem se nejvíce body podíleli Ivo Paškov (14), Radim Frank (14), Bára Halmichová (13) a Anna Štívová (12). V dramatické koncovce se v boji o 3. místo sešla Hrabišínská skvadra s Rebely. Vyrovnané derby nakonec rozhodl Ivo Paškov vítězstvím nad Anetou Komžíkovou. Skvadra tak skončila na úžasném 3. místě, Rebelové byli 4. a 5. místo Zbytkáčů úspěch hrabišínských završilo. 1. místo obhájily děti z Loučné nad Desnou, 2. místo patřilo družstvu z Loštic.

Prvních pět družstev z oblastního kola postoupilo do kola krajského, které se bude konat 23.11. v Olomouci. Držte našim dětem palce.

Adéla Kašparová