Pišqworky

Letos poprvé jsme na naší škole uspořádali soutěž v pišqworkách. V úterý 6. října se všichni přihlášení pišqworkáři sešli připraveni porazit svého soupeře. Zpočátku se v jejich tvářích zračila nejistota a také možná strach. Ale všechno je jednou poprvé. Po rozdělení do dvojic začali hrát svůj první duel. Vítězové těchto duelů postoupili do dalšího kola, kde na ně čekal nový soupeř. S každým dalším duelem rostla jejich bojovnost a touha být lepší než soupeř. Do finále se ovšem probojovalo jen 6 žáků z celkových 24. A nastal opravdu boj finalistů. Na třetím místě se umístila Štěpánka Kornerová ze 7. třídy, na druhém místě Antonín Mazuch a na prvním místě Ondřej Stratil, oba z 9. třídy. Vítězům blahopřejeme. Pětičlenný tým se zúčastní oblastního kola pišqworek, které se koná v listopadu v Šumperku.

Mgr. Dana Kropáčová