Pobyt v přírodě – 2015

Od pondělí 27. dubna do čtvrtka 30. dubna 2015 se žáci 1. stupně ZŠ zúčastnili pobytu v přírodě v rekreačním středisku Třemešek u Oskavy.

Z Uničova nás navštívili pracovníci Vily Terezy, kteří si pro děti připravili program z dopravní výchovy a sebeobrany. Další program si pro nás nachystali lesníci z Ústavu pro hospodářskou úpravu lesů Olomouc. Děti se s nimi dozvěděly spoustu informací o lese a lesních zvířatech. Dále nás navštívili pracovníci Vily Doris Šumperk s ekologickým programem. Asi největším (kulturním) zážitkem bylo vystoupení keltské skupiny Kelt Grass Band. Během pobytu děti soutěžily, závodily v branném závodě zdatnosti, hrály míčové hry, stavěly v lese domečky pro skřítky a mnoho dalšího.

Večery na chatě byly plné hudby. Děti si zatancovaly country tance, zařádily na diskotéce a naučily se spoustu písniček s pohybem.

Děti si z pobytu odvezly mnoho pěkných zážitků.

Velký dík patří Kláře Šulové za výpomoc a paní Jarkovské za péči a starostlivost v rekreačním středisku.