Přebor ZŠ v šachu čtyřčlenných družstev

Po dvouleté pauze se letos opět mohl uskutečnit přebor ZŠ v šachu čtyřčlenných družstev. Hrálo se již tradičně v prostorách SVČ Komín Šumperk. Na tomto turnaji se v termínu 17. května prezentovalo celkem osm družstev.

V kategorii A (žáci 1. stupně) spolu sehrála tzv. scheveningským systémem (každý z hráčů jednoho týmu sehrál jednu partii se všemi hráči soupeřova družstva a body se sečetly) jediná dvě přihlášená družstva. Našim mladým hráčům se vedlo o poznání lépe než soupeřům ze ZŠ Vodní Mohelnice. Zvítězili jsme v poměru 14:6. O naše body se zasloužila tato sestava – Radek Macek (4 body z 5 partií), Michal Otava (3 body ze 4), Michal Jílek (5 z 5), Markéta Klemešová (1 ze 3) a Gabriela Filipi (1 ze 3).

Kategorie B (žáci 2. stupně) byla již početněji obsazena a na jednotlivá družstva čekalo pět zápasů. Náš první tým ZŠ a MŠ Hrabišín A se po celou dobu turnaje držel na prvním místě a po pěti výhrách obsadil zaslouženě první místo se ziskem 16,5 bodu. Zde se hrálo olympijským systémem (sečetly se uhrané body všech členů družstva). Reprezentovali nás – Radim Frank (3,5 bodu z 5 partií), Vít Halmich (3 body z 5), Jakub Jírů (5 z 5) a Dan Šafář (5 z 5). Na druhém místě skončila ZŠ Vodní Mohelnice (13 bodů), těsně před třetím NG Šumperk A (12,5 bodu). Dobře hrála i naše rezerva – tým ZŠ a MŠ Hrabišín B v sestavě Maxmilián Klemeš (3 body z 5), Jiří Pospíšil (1 bod z 5), Dominik Ondráček (1 bod z 5) a Ivo Paškov (3,5 bodu z 5) nakonec ziskem 8,5 bodu bral pěkné čtvrté místo. Až za nimi skončila další družstva ze šumperského gymnázia – 5. NG Šumperk B (7 bodů) a 6.NG Šumperk C (2,5 bodu).

Děkujeme všem hráčům za dobrou reprezentaci školy a snad se jim podobně bude dařit i na dalších turnajích.

Mgr. Zdeněk Kamler