Přednáška o Namibii

V pátek 27. 4. 2018 nás navštívila paní Kateřina Motani se svým manželem Milošem. Provedli nás africkou zemí Namibií, kterou procestovali minulý rok. Spolu s paní Kateřinou jsme se vydali do namibijské pouště, která je nejstarší pouští na světě. Viděli jsme prapodivné pouštní rostliny a zajímavá zvířata (duhově průhledné gekony, hbité ještěrky, chameleony, bílého tančícího pavouka, černé brouky, pouštní zmiji). Na pobřeží jsme zahlédli hejna růžových plameňáků a bílé pelikány. S naší průvodkyní jsme se dostali na pobřeží koster, kde ztroskotalo asi šest set lodí. Velice zajímavé bylo seznámení se s kmenem Himba, kde se ženy celý život nemyjí a své tělo potírají červenou hlinkou rozetřenou s tukem. Také jsme zavítali do národního parku Etosha. Putování po černém kontinentě jsme zakončili soutěží, kde naši žáci získali zajímavé ceny. Byla to úžasná a poutavá přednáška. Už se těšíme, jak v příštím roce procestujeme další zajímavý kout naší planety.

Mgr. Pavla Hrubá