Přírodovědná vycházka do Benkova

Zlákalo nás krásné červnové počasí a domluvili jsme se, že v pátek 16. června vyrazíme na vycházku do Benkova. Deváťáci si připravili pro své mladší spolužáky ze 4. třídy řadu úkolů, které měli po cestě plnit. Bohužel v pátek v noci se rozpršelo. Celé ráno jsme se rozhodovali, jestli máme vyrazit nebo ne. Nakonec většina se rozhodla pro výšlap. Sotva jsme vyšli ze školy, mezi mraky začalo vykukovat sluníčko. Cesta nám krásně utíkala a za necelou hodinu jsme dorazili ke Štelcům do Benkova. Prohlédli jsme si jejich hospodářství. Paní Štelcová  nám napekla sušenky, linecké cukroví. Děti se však nejvíce těšily na koupání v bazénu. Po bazénových hrátkách na nás čekala výborná jahodová ledová tříšť.  Zpět jsme se vraceli kolem poledne. Žákům se procházka velice líbila a Štelcům děkujeme za pohoštění. Jakmile jsme vstoupili do školy, začaly padat provazy deště.

Mgr. Pavla Hrubá
Mgr. Lenka Crhonková