Projektový den – MineCraft

Ve středu 6. prosince proběhl pro žaky osmé a deváté třídy projektový den – Postav svou školu v MineCraftu. Každý žák zjistil základní informace z katastru nemovitostí o naší školní budově a připravil si fotografie školy pro modelování školy. Poté došlo na rozdělení do několika týmů. Každý tým měl svého vedoucího, který řídil stavbu naší školy a rozděloval úkoly ostatním členům v týmu. Škola vytvořena v prostředí Minecraft Education Edition byla skutečnou kopií naší školy. Některé modely byly opravdu velmi povedené. Tato aktivita rozvijí sociální kompetence, práce v týmech a dovednosti v oblasti 3D modelování. K vytvořeným modelům školy bude ještě vytvořeno komentované video s virtuální prohlídkou školy, které bude ke zhlédnutí na školních stránkách.